بازاریابی موتور جستجوگر (SEM)

بازاریابی موتور جستجو یا SEM یکی از مؤثرترین راهها برای رشد مشاغل شما در یک بازار اینترنتی فزاینده رقابتی است با میلیونها مشاغل در خارج و داخل کشور ، تبلیغ آنلاین و بازاریابی موتورهای جستجو موثرترین راه برای تبلیغ محصولات و رشد کسب و کار شما است.

در این راهنما ، یک مرور کلی درباره اصول بازاریابی موتور جستجو و همچنین برخی نکات و راهکارهای انجام درست بازاریابی موتورهای جستجو را خواهید آموخت.

 بازاریابی موتور جستجو

 بازاریابی موتورهای جستجو عملی برای بازاریابی یک تجارت با استفاده از تبلیغات پولی است که در صفحات نتایج موتور جستجو (یا SERPs) ظاهر می شود. تبلیغ کنندگان در مورد کلمات کلیدی پیشنهاد می دهند که کاربران خدماتی در Google و Bing هنگام جستجوی محصولات یا خدمات خاص ممکن است وارد شوند ، که به تبلیغ کننده این امکان را می دهد تا تبلیغات خود را در کنار نتایج مربوط به آن دسته از سؤالات جستجو قرار دهد.

 این تبلیغات ، که اغلب با اصطلاح تبلیغات پرداخت برای هر کلیک شناخته می شوند ، در قالب های مختلفی وجود دارد. برخی از آنها تبلیغات کوچک و مبتنی بر متن است ، در حالی که برخی دیگر ، مانند تبلیغات در لیست محصولات (PLA ها ، همچنین به عنوان تبلیغات خرید شناخته می شوند) تبلیغات بصری و مبتنی بر محصول هستند که به مصرف کنندگان این امکان را می دهند تا از یک نگاه اطلاعات مهم مانند قیمت را مشاهده و بررسی کنند .

بیشترین قدرت بازاریابی موتور جستجو این است که به تبلیغ کنندگان این فرصت را می دهد تا تبلیغات خود را در مقابل مشتریانی با انگیزه که آماده خرید هستند در لحظه ای دقیق که آماده خرید هستند قرار دهند. هیچ رسانه تبلیغاتی دیگری نمی تواند این کار را انجام دهد ، به همین دلیل بازاریابی موتورهای جستجو بسیار مؤثر و چنین روشی شگفت آور و قدرتمند برای رشد و توسعه کار شما است.

 SEM در مقابل سئو

 SEM در مقابل سئو تفاوت چیست؟

 به طور کلی ، "بازاریابی موتور جستجو" به بازاریابی جستجوی پرداخت شده اشاره دارد ، سیستمی که مشاغل به Google می پردازند تا تبلیغات خود را در نتایج جستجو نشان دهند. بهینه سازی موتور جستجو یا جستجوگرها متفاوت است زیرا مشاغل به Google برای ترافیک و کلیک نمی پردازند. در عوض ، آنها با داشتن مناسب ترین مطالب برای جستجوی کلمات کلیدی خاص ، در نتایج جستجو ، یک نقطه آزاد کسب می کنند.

 هم SEO و هم SEM باید بخشهای اساسی استراتژی بازاریابی آنلاین شما باشند. سئو یک روش قدرتمند برای هدایت ترافیک همیشه سبز در بالای قیف است ، در حالی که تبلیغات موتورهای جستجو روشی بسیار مقرون به صرفه برای هدایت تبدیل در پایین قیف است.

 کلید واژه ها بنیاد بازاریابی موتور جستجو

 کلمات کلیدی پایه و اساس بازاریابی موتور جستجو است. از آنجا که کاربران کلمات کلیدی (به عنوان بخشی از پرس و جوهای جستجو) را در موتورهای جستجو وارد می کنند تا آنچه را جستجو می کنند پیدا کنند ، جای تعجب ندارد که کلمات کلیدی اساس بازاریابی موتور جستجو را به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی تشکیل می دهند.

 کلید واژه SEM

 قبل از اینکه بتوانید از کلمات کلیدی مورد استفاده در کارزارهای بازاریابی موتور جستجو خود استفاده کنید ، باید تحقیق جامع را به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت کلمه کلیدی خود انجام دهید. ابتدا باید کلمات کلیدی مربوط به شغل شما را شناسایی کنید و مشتریان احتمالی هنگام جستجوی محصولات و خدمات شما از آنها استفاده کنند. یکی از راه های تحقق این امر با استفاده از ابزار مختلف است.به سادگی کلمه کلیدی مرتبط با تجارت یا خدمات خود را وارد کنید ، و ایده های پیشنهادی مربوط به کلمه کلیدی را مشاهده کنید که می تواند اساس فعالیتهای مختلف بازاریابی موتور جستجو باشد.

 کلمات کلیدی و ساختار حساب

 یکی دیگر از جنبه های مهم کلمات کلیدی که برای موفقیت یک کمپین بازاریابی موتور جستجو ضروری است ساختار حساب است. طبقه بندی کلمات کلیدی منطقی و ساختار حساب می تواند به شما در دستیابی به نرخ کلیک بالاتر ، کاهش هزینه های هر کلیک ، و به طور کلی عملکرد کلی قوی تر کمک کند ، و تحقیقات کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند در مورد چگونگی به بهترین شکل ساختن حساب خود فکر کنید.

 برای نتایج بهینه باید حسابهای AdWords و Bing Ads ساختار بندی شوند:

 ساختار حساب بازاریابی موتور جستجو

  •      تبلیغات تبلیغاتی
  •     گروه های تبلیغاتی
  •     کلید واژه ها
  •     متن تبلیغ
  •     صفحات فرود

 کمپین های تبلیغاتی می توانند و در بسیاری موارد باید روی محصولات یا خدمات مشابه متمرکز شوند. به عنوان مثال ، اگر یک فروشگاه سخت افزاری را اداره می کنید ، یک کمپین تبلیغاتی می تواند منحصراً روی محصولات تمرکز کنید ، در حالی که دیگری ممکن است روی ابزارهای قدرت و غیره متمرکز شود.گروه های تبلیغاتی این امکان را می دهند که هر کمپین برای ارتباط بیشتر در طبقه بندی بیشتر قرار گیرد. به عنوان مثال در فروشگاه ما ، یک گروه تبلیغاتی می تواند برای انواع مختلفی از کالاها و خدمات باشد. برای کمپین ابزارهای قدرت ، یک گروه تبلیغاتی ممکن است روی کالاهای مختلف متمرکز شود ، در حالی که گروه دیگر می تواند روی یک کالا متمرکز شود. این سطح سازمان ممکن است برای راه اندازی در ابتدا کمی بیشتر طول بکشد ، اما جوایز - یعنی CTR های بالاتر با هزینه کمتر - این تلاش را در طولانی مدت ارزشمند می کند.

 حراج تبلیغ بازاریابی موتور جستجو

 یكی از ماندگارترین تصورات غلط در مورد بازاریابی موتورهای جستجو این است كه هرکسی بیشترین بودجه تبلیغات را دارد برنده می شود. اگرچه یک بودجه تبلیغاتی بزرگتر مطمئناً می تواند سودمند باشد ، به خصوص هنگام هدف قرار دادن کلمات کلیدی بسیار رقابتی ، اما بازاریابی موتور جستجو فاصله زیادی با یک شرط موفقیت ندارد. این امر به این دلیل است که همه تبلیغات قبل از ظاهر شدن در کنار نتایج جستجو ، روندی را تحت عنوان حراج آگهی می گذرانند. برای اهداف این توضیح ، ما روی حراج تبلیغات در Google AdWords تمرکز خواهیم کرد.

 چگونه حراج آگهی کار می کند

 هر زمان شخصی وارد یک جستجوی جستجو در Google شود ، حراج آگهی انجام می شود. برای ورود به حراج آگهی ، تبلیغ کنندگان کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای مشخص کردن پیشنهاد می دهند و بیان می کنند که چقدر حاضر هستند برای هزینه تبلیغات (برای هر کلیک) هزینه کنند تا تبلیغاتشان در کنار نتایج مربوط به آن کلمات کلیدی ظاهر شود. اگر Google تشخیص دهد که کلمات کلیدی مورد نظر خود را در جستجوی کاربر جستجو کرده اید ، تبلیغات شما در حراج تبلیغ وارد می شوند.

 تبلیغات "برنده"

 هر تبلیغی در هر جست و جو مشاهده نمی شود. دلیل این امر این است که حراج آگهی در هنگام تعیین قرار دادن تبلیغات در SERP ، فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرد و به این دلیل نیست که هر کلمه کلیدی دارای هدف تجاری کافی برای توجیه نمایش تبلیغات در کنار نتایج است. با این حال ، دو عامل اصلی که گوگل به عنوان بخشی از روند حراج آگهی ارزیابی می کند ، حداکثر پیشنهاد شما و امتیاز کیفیت تبلیغات شما هستند.حداکثر پیشنهاد حداکثر مبلغی است که شما مشخص کرده اید که حاضرید برای یک کلیک پرداخت کنید. امتیاز کیفیت یک معیار مبتنی بر کیفیت کلی تبلیغات شما است. گوگل این معیارها را در حراج آگهی برای تعیین قرار دادن تبلیغات محاسبه می کند. نتیجه این محاسبه به عنوان رتبه آگهی شناخته می شود.

 اهمیت کیفیت در SEM

 با توجه به اینکه امتیاز کیفیت Google AdWords نیمی از فرمول رتبه آگهی را شامل می شود ، یکی از مهمترین معیارهای مورد استفاده در بازاریاب های موتورهای جستجو است. نمرات با کیفیت بالا می تواند به شما در دستیابی به موقعیت بهتر تبلیغ با هزینه های کمتری کمک کند ، زیرا Google تبلیغاتی را که بسیار مناسب برای نمایش داده شد از کاربران است.

 Google Ads

 امتیاز کیفیت احتمالاً مهمترین معیار در بازاریابی موتورهای جستجو است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمره کیفیت و تأثیر آن بر مبارزات انتخاباتی خود ، این منبع را در دانشگاه PPC بخوانید.این که آیا شما یک بازاریابی در زمینه جستجوی پرداخت شده یا یک متخصص باتجربه و تازه وارد هستید ، می خواهیم همه موارد لازم برای موفقیت در بازاریابی موتور جستجو را برای شما فراهم کنیم. پلت فرم مدیریت یکپارچه PPC ، مدیریت کارزارهای بازاریابی موتور جستجوی شما را آسان و کارآمد می کند و باعث می شود زمان بیشتری برای تمرکز روی آنچه که واقعاً مهم است - رشد شغلی خود داشته باشید.یکی از چالش برانگیزترین جنبه های بازاریابی موتور جستجو این است که درک کنید کدام قسمت از کمپین های شما به توجه نیاز دارند و کدام موارد به خوبی انجام می شوند. برای اینکه دریابید که حساب شما چگونه کار می کند .

 بازاریابی موتور جستجو گریدر عملکرد AdWords

 در 60 ثانیه یا کمتر ، AdWords Performance Grader یک حسابرسی جامع از حساب بازاریابی موتور جستجوی شما انجام می دهد و مناطقی را که می توان در آن ها اصلاحات فوری انجام داد ، شناسایی می کند. حساب ها در برابر 10 معیار اصلی بازاریابی موتور جستجو طبقه بندی می شوند ، از جمله:

  •      خرج خرج کردن
  •      نرخ کلیک از طریق
  •      امتیاز کیفیت
  •      استفاده از کلید واژه منفی

SEARCH ENGINE MARKETING

 Search Engine Marketing (SEM): What It Is & How to Do It Right

 Search engine marketing, or SEM, is one of the most effective ways to grow your business in an increasingly competitive marketplace. With millions of businesses out there all vying for the same eyeballs, it’s never been more important to advertise online, and search engine marketing is the most effective way to promote your products and grow your business.

 In this guide, you'll learn an overview of search engine marketing basics as well as some tips and strategies for doing search engine marketing right

 Search Engine Marketing – An Overview

 Search engine marketing is the practice of marketing a business using paid advertisements that appear on search engine results pages (or SERPs). Advertisers bid on keywords that users of services such as Google and Bing might enter when looking for certain products or services, which gives the advertiser the opportunity for their ads to appear alongside results for those search queries .  These ads, often known by the term pay-per-click ads, come in a variety of formats. Some are small, text-based ads, whereas others, such as product listing ads (PLAs, also known as Shopping ads) are more visual, product-based advertisements that allow consumers to see important information at-a-glance, such as price and reviews .  Search engine marketing’s greatest strength is that it offers advertisers the opportunity to put their ads in front of motivated customers who are ready to buy at the precise moment they’re ready to make a purchase. No other advertising medium can do this, which is why search engine marketing is so effective and such an amazingly powerful way to grow your business.

 SEM vs. SEO

 SEM versus SEO: What's the difference ?

 Generally, "search engine marketing" refers to paid search marketing, a system where businesses pay Google to show their ads in the search results . Search engine optimization, or SEO, is different because businesses don't pay Google for traffic and clicks; rather, they earn a free spot in in the search results by having the most relevant content for a given keyword search . Both SEO and SEM should be fundamental parts of your online marketing strategy. SEO is a powerful way to drive evergreen traffic at the top of the funnel, while search engine advertisements are a highly cost-effective way to drive conversions at the bottom of the funnel .

 Keywords: The Foundation of Search Engine Marketing

 Keywords are the foundation of search engine marketing. As users enter keywords (as part of search queries) into search engines to find what they’re looking for, it should come as little surprise that keywords form the basis of search engine marketing as an advertising strategy .

 SEM Keyword Research

 Before you can choose which keywords to use in your search engine marketing campaigns, you need to conduct comprehensive research as part of your keyword management strategy . First, you need to identify keywords that are relevant to your business and that prospective customers are likely to use when searching for your products and services. One way to accomplish this is by using Free Keyword Tool . Simply enter a keyword that’s relevant to your business or service, and see related keyword suggestion ideas that can form the basis of various search engine marketing campaigns

 Keywords and Account Structure

 Another crucial aspect of keywords that is essential for the success of a search engine marketing campaign is account structure . Logical keyword grouping and account structure can help you achieve higher click-through rates, lower costs-per-click, and generally stronger overall performance, and keyword research can help you think about how to best structure your account .

 AdWords and Bing Ads accounts should be structured in the following way for optimal results :

 Search engine marketing account structure

 As you can see in the figure above, an optimally structured account is comprised of five distinct elements :

     Ad campaigns

    Ad groups

    Keywords

    Ad text

    Landing pages

Ad campaigns can, and should in many cases, focus on similar products or services. For example, if you run a hardware store, one ad campaign could focus exclusively on autumnal products such as leaf blowers, rakes, and leaf bags, whereas another might focus on power tools and so on . Ad groups allow for each campaign to be further subcategorized for relevance. In our hardware store example, one ad group could be for different types of rakes or varying models of leaf blowers. For the power tools campaign, one ad group might focus on power drills, while another could focus on circular saws. This level of organization might take slightly longer to set up initially, but the rewards – namely higher CTRs at lower cost – make this effort worthwhile in the long run .

 The Search Engine Marketing Ad Auction

 One of the most enduring misconceptions about search engine marketing is that whomever has the largest advertising budget wins. Although a larger advertising budget can certainly be advantageous, especially when targeting highly competitive keywords, but it’s far from a requirement for success with search engine marketing. This is because all ads go through a process known as the ad auction before appearing alongside search results. For the purposes of this explanation, we’ll be focusing on the ad auction in Google AdWords .

 How the Ad Auction Works

 The ad auction process takes place every single time someone enters a search query into Google. To be entered into the ad auction, advertisers identify keywords they want to bid on, and state how much they are willing to spend (per click) to have their ads appear alongside results relating to those keywords. If Google determines that the keywords you have bid on are contained within a user’s search query, your ads are entered into the ad auction.

 How Ads ‘Win’ the Ad Auction

 Not every single ad will appear on every single search. This is because the ad auction takes a variety of factors into account when determining the placement of ads on the SERP, and because not every keyword has sufficient commercial intent to justify displaying ads next to results. However, the two main factors that Google evaluates as part of the ad auction process are your maximum bid and the Quality Score of your ads . Maximum bid is the maximum amount you have specified you are willing to pay for a click. Quality Score is a metric based on the overall quality of your advertisement. Google calculates these metrics during the ad auction to determine placement of advertisements. The result of this calculation is known as ad rank

 The Importance of Quality Score in SEM

 Given that Google AdWords’ Quality Score comprises half of the ad rank formula, it is one of the most crucial metrics search engine marketers can focus on. High Quality Scores can help you achieve better ad position at lower costs, because Google favors ads that are highly relevant to user queries . In the table below, you can see that although Advertiser 1 has the lowest maximum bid, they have the highest Quality Score, meaning their ads are given priority in terms of placement during the ad auction :

 Google Ads Auction

 Quality Score is arguably the most important metric in search engine marketing. To learn more about Quality Score and the impact it can have on your campaigns, read this resource at PPC University . Search engine marketing AdWords Performance Grader . In 60 seconds or less, the AdWords Performance Grader performs a comprehensive audit of your search engine marketing account and identifies areas in which immediate improvements can be made. Accounts are graded against 10 key search engine marketing benchmarks, including :

     Wasted spend

     Click-through rate

     Quality Score

     Negative keyword usage