"گوگل و جستجوی ارگانیک"

بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک گوگل با 10 قدم 

بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک

هرکسی که دارای وب سایت باشد می تواند از بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک بسیار سود ببرد. بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک فرآیندی است برای بهینه سازی وب سایت و HTML شما به منظور کمک به وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند Google و Bing دارای رتبه برتر . به این ترتیب مشتریان بالقوه می توانند شما را به سرعت و به راحتی پیدا کنند.
چندین گام وجود دارد که می توانید برای کمک به وب سایت خود در رتبه بندی جستجو استفاده کنید و انجام اکثر آنها بسیار آسان است. اما اگر در حال حاضر از تبلیغات ، رسانه های اجتماعی یا بازاریابی ایمیل استفاده می کنید ، وقت و تلاش خود را بر این بگذارید که چگونه در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کنید؟
با بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک (بر خلاف تبلیغات به ازای هر کلیک ppc) ، مردم می توانند در جستجوی محصول یا کالا یا خدمات به راحتی وب سایت شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند و دیده شدن و بازدید کننده بیشتر به مشتری بیشتر تبدیل می شود . علاوه بر این ، هنگامی که در صفحه اول موتور جستجو قرار می گیرید ، به دلیل رتبه بالای خود ، محصولات یا خدمات خود را به مصرف کنندگان بالقوه نشان می دهید.
نتایج یک شبه اتفاق نمی افتد - بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک ، زمان ، صبر و قوام را می طلبد. مطمئناً هیچ تضمینی وجود ندارد که در صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP در رده شماره یک قرار بگیرید ، اما با استفاده از این راهنما درک بهتری از نحوه رشد وب سایت خود در رتبه بندی خواهید داشت.
بیایید به 10 قدمی که می توانید انجام دهید نگاهی بیندازیم تا مطمئن شویم مشتریان بالقوه وب سایت شما را از طریق بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک پیدا می کنند.
مراحل بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک

"10 قدم مهم برای جستجوی ارگانیک موتورهای جستجو"


1. درک کنید که مشتریان چه می خواهند و چگونه ممکن است عمل کنند .

این مهم است قبل از اینكه به دنیای بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیك بپردازید. انواع جملات و کلمات و عبارات ، مصرف کنندگان شما هنگام جستجوی محصول یا خدمات شما در موتور جستجو از آنها استفاده می کنند.
عباراتی را که در یک لیست آورده اید تصحیح و تکمیل کنید . این مساله بسیار خوبی برای شروع کار با کلمه کلیدی شما خواهد بود . پیشبرد و قرار دادن کلمات کلیدی خود در یک سند Excel یا Google Sheet ذخیره و بررسی نمایید . به این ترتیب ، وقتی تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید ، سازمان یافته تر خواهید شد.
محبوب ترین خدماتی که ارائه می دهید کدام هستند؟ خدمات شما چه نیازی دارد؟ طیف گسترده ای از هر دو اصطلاح مشابه و متنوع را در نظر بگیرید و در مورد نحوه استفاده افراد از موتورهای جستجوگرها فکر کنید . یک راه برای دستیابی به ایده های بیشتر ، نوشتن عبارت های مربوط به گوگل و جستجوی مربوطه .

بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک
2. تحقیق کلمات کلیدی کامل و متنوع را انجام دهید .

این مرحله بسیار مهم است و به شما کمک می کند بفهمید که مردم از چه کلمات و عباراتی برای جستجوی محصولات و خدمات شما استفاده می کنند.
در هنگام جستجوی کلمات کلیدی ، مواردی وجود دارد که می توانید جستجو کنید: جستجوهای ماهانه ، مشکل در کلمات کلیدی و رقابت.
    *حجم ماهانه جستجوهای وارد شده بر روی کلمات کلیدی را می توان با چند روش مختلف یافت . اگر حساب Google Ads دارید ، می توانید برای این مرحله از Keyword Planner استفاده کنید . اگر اینکار را نکنید ، چند سایت رایگان وجود دارد که خدمات مشابه به شما می دهند . بدیهی است ، اگر یک کلمه کلیدی جستجوهای ماهانه بالاتری داشته باشد ، می توانید آن را ذخیره نمایید . با این وجود ، این نیز ممکن است به معنای آن باشد که مشکل کلیدی و رقابت شدیدتری وجود داشته باشد که با بررسی بیشتر می توان آن را رفع کرد .
    *مشکل در کلمات کلیدی عددی است که به شما امکان می دهد رتبه یک کلمه کلیدی خاص چقدر دشوار برای شما است . هرچه تعداد این تعداد بالاتر باشد ، رتبه بندی در آن کلید واژه دشوارتر خواهد بود . چند سایت آنلاین وجود دارد که مشکل کلمه کلیدی یک کلمه یا عبارت را برای شما بیان می کند . این اعداد را در سند Excel یا Google Sheet خود که قبلاً ساخته اید ذخیره کنید .
    *یک کلمه کلیدی ایده آل دارای جستجوی ماهانه بالا و مشکل نسبتاً کم کلمه کلیدی است. هنگامی که برخی از کلمات کلیدی را پیدا کردید که برای کسب و کار شما معنادار باشد ، حجم جستجوی نسبتاً بالایی برخوردار هستند و از یک کلمه کلیدی نسبتاً کم برخوردار است ، وقت آن است که تحقیق در رقابت را انجام دهید. با این حال ، شما ابتدا می بایست درک کنید که چگونه جستجوهای محلی بر بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک تأثیر می گذارد .

3. جستجوی کلمات کلیدی موضعی را درک کنید .

نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم تأثیر جستجوی محلی در موتورهای جستجو است . به عنوان مثال ، بگویید که در تهران هستید و به دنبال یک عکاس برای عروسی خود هستید . هنگامی که "عکاسی عروسی" را جستجو می کنید ، دیدن نتایج عکاسان در شهرهای دیگر مفید نخواهد بود . به همین دلیل گوگل هنگام جستجوی کلمات خاص ، موقعیت مکانی شما را در نظر می گیرد و لیست هایی را از مشاغل نزدیک به شما نشان می دهد.
همچنین بسیاری از افراد بطور خاص برای سرویس هایی در منطقه خود جستجو می کنند. استفاده از کلمات کلیدی مانند "عکاسی عروسی تهران" به جای فقط "عکس عروسی" می تواند به شما کمک کند بهتر با رقابت محلی روبرو شوید . راه‌اندازی صفحه Google My Business نیز ابزاری است که به کسب و کار شما در جستجوهای محلی کمک خواهد کرد . Google My Business رایگان است و به یک آدرس فیزیکی برای تجارت شما نیاز دارد که بدلیل مسائل تحریم های ایران برخی از خدمات غیرقابل دسترسی هستند و برای تحقق می بایست از طریق دوستان و آشنایان خود در کشورهای دیگر استفاده نمایید .

4- رقابت تحقیقاتی .

کلمات کلیدی را که انتخاب کرده اید جستجو کنید و ببینید وب سایت هایی که ظاهر می شوند. آیا آنها از نسخه کلیدی در نسخه وب سایت خود استفاده می کنند؟ چند بار؟ با شروع اجرای تغییرات برای بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک ، چندین بار می توانید از این کلمه کلیدی در نسخه وب سایت خود استفاده کنید.
نکته مهم این است که اختیار دامنه وب سایت (DA) و صفحه صفحه (PA) است. این عددی از 1 تا 100 است که نشان دهنده قدرت دامنه وب سایت یا یک صفحه خاص است. DA و PA دو عامل مختلفی هستند که در چگونگی قرار گرفتن وب سایت در SERP قرار می گیرند. هرچه "DA و PA "بیشتر باشند ، شانس این رتبه بندی صفحه وب در صفحه اول SERP بهتر است. این تعداد با چند مورد مانند سن وب سایت و تعداد پیوندهای منتهی به آن (بک لینک) تعیین می شود.
فعالیت در مورد مدت زمان وب سایت شما مهم است ، اما اگر می خواهید یک وب سایت جدید برای کسب و کار خود داشته باشید ، توجه به این عامل مهم است . حفظ دامنه قدیمی و طراحی مجدد طرح از آنچه ابتدا شروع می شود ، مفیدتر است . اختیارات یک صفحه همیشه با اقتدار کل دامنه یکسان نیست ، اما آنها به همان روش تعیین می شوند . صفحات وب جدید در دامنه قدیمی هنوز قدرت دامنه برای تهیه نسخه پشتیبان از آن را دارند ، اما قدرت صفحه آنها از 1 شروع می شود.
محبوبیت یک وب سایت یا صفحه را می توان با بالا بردن تعداد پیوندهای به صفحه خود ، به نام لینک دهنده ، افزایش داد. پیوند به صفحات شما از سایتهای معتبر نشانگر محبوبیت و اعتماد به نفس است.
یک وب سایت یا برنامه افزودنی مرورگر را پیدا کنید که قدرت دامنه URL را به شما اعلان کند . به این ترتیب ، می توانید با دقت به رقابت خود نگاه کنید و ببینید که آیا حوزه دامنه شما می تواند در رقابت شرکت کند ، روی پیوندهای وب سایت خود کار کنید .

5. کلمات کلیدی را در نسخه سایت خود پیاده کنید .

بنابراین اکنون کلمات کلیدی خود را با در نظر گرفتن مراحل فوق انتخاب کرده اید . اکنون زمان آن رسیده است که بفهمیم کدام صفحه از وب سایت شما می خواهد برای نتایج موتور جستجوی بالاتر بهینه شود .
صفحه اصلی سایت شما معمولاً مکان خوبی برای شروع است . این به طور معمول طیف گسترده ای از اطلاعات در مورد محصول یا خدمات شما را در اختیار دارد و بازدید کننده وب سایت را به جایی می خواهد برود . اما اگر صفحات آموزنده دیگری در سایت خود دارید که فکر می کنید مفیدتر است ، ممکن است بخواهید علاوه بر این ، یا به جای صفحه اصلی ، یکی از این صفحات را انتخاب کنید.
تعداد دفعاتی که رقابت شما از کلمه کلیدی مورد نظر در صفحات آنها استفاده می کند را به خاطر داشته باشید . می توانید این کار را با یک جستجوی کنترل ساده / فرمان + F در صفحه وب خود پیدا کنید. یک قانون خوب این است که هر کلمه کلیدی را که می خواهید حداقل برای 5-7 بار در هر صفحه رتبه بندی کنید تا در وب سایت خود کپی کنید.
یکی از اقدامات جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی است . این زمانی است که شما کلمه کلیدی خود را در مکان هایی که معنا ندارد ، وارد کنید ، فقط تا آنجا که ممکن است آن را در نسخه خود داشته باشید . سعی کنید نسخه ای بنویسید که باعث می شود کلمه کلیدی خود را به جای اینکه سعی کنید هر بار که می خواهید در یک پاراگراف قرار دهید ، وارد کنید .

6. HTML خود را به روز کنید .

در حالی که نسخه وب سایت خود را به روز می کنید ، می خواهید تغییراتی را در HTML خود اعمال کنید . به طور خاص ، در برچسب های عنوان H1 و H2 ، و همچنین توضیحات متا و URL های شما . شما می خواهید مرتبط ترین کلمات کلیدی خود را در این بخش از HTML وب سایت خود قرار دهید . موتورهای جستجو هنگام لیست کردن صفحات وب مربوطه در نتیجه جستجو ، کلمات موجود در این بخش از HTML وب سایت شما را در نظر می گیرند.
برچسب های H1 و H2 نام دو عنوان مهم در وب سایت شما هستند. برچسب های H1 عناوین اصلی شما هستند - معمولاً بزرگ یا پررنگ در یک وب سایت ، و در بالا - و برچسب های H2 عناوین ثانویه هستند که عنوان اصلی شما را نمایش می دهند ، یا ممکن است عناوین بخش های مختلف صفحه باشند . برای استفاده موثر از این بخش ها می توانید از قالب "تجارتی" استفاده کنید کلید واژه "به عنوان برچسب H1 . به عنوان مثال ، اگر نام تجاری من "تصاویر عروسی" و کلید واژه من "عکس عروسی های تهران" بود ، عنوان من شبیه "تصاویر عروسی | عکس عروسی های تهران ".
توضیحات متا یک توضیح مختصر در مورد صفحه خاص وب سایت شما است . این مکان عالی برای درج کلمات کلیدی به راحتی است . با این حال ، شما همچنین می خواهید برای بازدید کنندگان بالقوه سایت اطلاعات مفیدی را درج کنید تا آنها را با کلیک روی وب سایت خود جلب کند. این آشفتگی در صفحات نتایج موتور جستجو در زیر برچسب عنوان H1 و URL صفحه وب شما ظاهر می شود.
استفاده از کلمات کلیدی در URL های شما نیز به رتبه بندی شما کمک می کند . با این حال ، هر صفحه اضافی که اضافه می کنید ، مکانی برای درج یک کلمه کلیدی است ، مادامی که به محتوای صفحه واقعی مربوط باشد . به زودی به وبلاگ نویسی می پردازیم ، اما آدرس های اینترنتی وبلاگ ها مکان خوبی برای استفاده از کلمات کلیدی شما هستند .

7. پیوندهای خود را بسازید .

پیوندها بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو ارگانیک هستند . استفاده از کپی در سایت خود برای پیوند به سایر صفحات مرتبط در و غیرفعال سایت شما باعث افزایش تعداد پیوندها می شود .
پیوندهای ورودی پیوندهایی هستند که بینندگان را در وب سایت شما نگه می دارند . برای مثال می توانید به پست های وبلاگ خود و سایر صفحات اطلاعاتی یا صفحات خدمات پیوند دهید. موتورهای جستجو از پیوندهایی برای کشف صفحات جدید استفاده می کنند ، همچنین برای تعیین چگونگی رتبه بندی صفحه ، بنابراین نباید از این فرآیند دوری کنید .
اگرچه پیوندهای ورودی مهم هستند ، پیوندهای پشتی به همان اندازه مهم هستند ، اما دستیابی به آن کمی دشوارتر است . ما قبلاً به این نتیجه رسیده ایم که لینک های بک گراند برای ساختن دامنه شما مهم هستند ، اما روند دستیابی به آنها می تواند برای شما هزینه داشته باشد . اگر بودجه ای برای بک لینک ندارید ، سعی کنید با سایر وب سایت های با کیفیت مرتبط که به صفحه وب شما پیوند دارند ، روابط برقرار کنید .
کیفیت متن لنگر ورودی و بک لینک شما نیز بسیار مهم است . متن Anchor متنی است که برای لینک دادن به وب سایت دیگری استفاده می شود . متن باید مربوط به محتوای صفحه باشد . هرگز از متن هایی که فقط می گوید "اینجا را کلیک کنید" استفاده نکنید .
همچنین ، برای پیوندهای برون مرزی ، همیشه از وب سایتهای معتبر و معتبر به سایتهای مرتبط و موضوع پیوند دهید. این یعنی چی؟ به عنوان مثال ، پیوندی از سایت محترم و کاملاً مستقر مانند یک سایت معتبر بهتر از پیوند وبلاگ شخصی یک دوست است . می بینید ، بک لینک های مربوطه توسط موتورهای جستجو ترجیح می گیرند ، بنابراین شما نیز باید این کار را انجام دهید.

8. شروع به وبلاگ نویسی کنید .

نوشتن وبلاگ برای وب سایت شما نه تنها به بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک کمک می کند بلکه اطلاعات ارزشمندی را برای مشتریان بالقوه شما و بازدید کنندگان وب سایت از جمله موارد دیگر فراهم می کند . نوشتن وبلاگها در مورد صنعت مورد نظر ، مکانی را برای شما فراهم می کند که بارها و بارها کلمات کلیدی خود را وارد کنید ، ضمن نگه داشتن اطلاعات مرتبط و مفید . مهمتر از آن ، باعث می شود تجارت شما مانند یک متخصص صنعت به نظر برسد . یک وبلاگ خوب نوشته شده به دلیل سطح تخصص شما باعث می شود اعتبار بیشتری داشته باشید . وبلاگ هایی که برای کلمات کلیدی بهینه شده اند ، در حالت ایده آل در هر نقطه از 500 تا 2000 کلمه قرار خواهند گرفت ، اما همه این افراد را ندارند که هر هفته وبلاگ هایی با این اندازه را اندازه گیری کنند. با این حال ، ارسال بلاگهای کوتاهتر هنوز هم به مشتری و مشتریان بالقوه شما ارزش می بخشد .
علاوه بر کلمات کلیدی ، حتما چندین لینک ورودی را نیز در پست های وبلاگ خود وارد کنید. وبلاگ ها به طور معمول مکانی عالی برای پیوند دادن به سایر وبلاگ های شما ، صفحات سرویس شما و موارد دیگر هستند .

اگر می خواهید با استفاده از وبلاگ ها ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید ، اما وقت خود را برای نوشتن وبلاگ اختصاص نمی دهید ، مجموعه "اوگل" با خدمات کامل برای کمک به شما در استراتژی محتوا می تواند برای شما بهترین گزینه باشد .

9. رتبه بندی های خود را پیگیری کنید .

اکنون تحقیقات کلمه کلیدی خود را انجام داده اید و محتوای وب سایت خود را بهینه کرده اید تا کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای رتبه بندی منعکس کنید. اکنون شما آماده است که بنشینید و شاهد رشد رتبه وب سایت خود باشید. تلاش های سئوی شما موفقیت آمیز بوده است یا خیر ؟
علاوه بر این ، دانستن عملکرد "سئو"seo"ceo" می تواند به شما در ایجاد تغییرات لازم در طول زمان کمک کند تا رتبه های خود را بالا نگه دارید . به دنبال یک ابزار ردیابی کلمه کلیدی بروید تا به شما در پیگیری نحوه عملکرد سئو شما کمک کند . معمولاً برای رتبه بندی شما از هفته به هفته و حتی روز به روز نوسان دارد. از ماه به ماه به دنبال یک روند صعودی عمومی باشید که نشان می دهد تلاش های شما موفقیت آمیز است .

10. تنها انجام ندهید .

"اجرای بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک برای یک شخص بسیار مهم است" به خصوص دشوار است اگر با مواردی مانند تحقیق در مورد کلید واژه ها ، بک لینک ها و HTML آشنایی نداشته باشید. استفاده از زمان برای آموزش خود در مورد سئو می تواند سودمند باشد ، اما همکاری با یک شرکت متخصص سئو به شما کمک می کند تا در وقت و تلاش خود صرفه جویی کنید ، بنابراین می توانید کارهایی را که ترجیح می دهید انجام دهید . همین امروز با ما تماس بگیرید تا یک زمان برای صحبت در مورد چگونگی بهبود بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک خود با ما داشته باشید .